Готуємо овочі смачно та корисно для організму

Овочеві страви – це їжа, без якої не проживе жодна людина. Справа в тому, що кожен овоч насичений величезною кількістю вітамінів, які так необхідні нашому організму. Часто запас вітамінів та мінералів знижується, особливо після зими. Тоді салати та страви з них мають максимально заповнити раціон харчування. Але не завжди рослинна їжа є дуже смачною, багато людей просто не можуть її вживати через відсутність яскравих смакових якостей страв. Завданням кожної господині є зацікавити примхливих членів сім'ї, приготувавши дійсно смачний салат, суп або іншу страву. А як це зробити, ми сьогодні розповімо!

 

Секрети смачних овочевих страв – запорука здоров'я організму

Овочеві культури можна готувати кількома способами: варити, тушкувати, смажити, запікати.

Але головне – робити це смачно та привабливо для оточуючих!

 

Варимо продукти правильно!

Щоб максимально зберегти красу та користь овочів, потрібно дотримуватися таких правил:

  1. Відправляти в каструлю після закипання води, варити на невеликому вогні, коренеплоди слід класти у холодну воду.
  2. Нарізати продукти для рівномірного відварювання.
  3. Картопля відмінно тримає форму при варінні на маленькому вогні.
  4. Солити їх краще наприкінці приготування.
  5. Баклажани слід класти в теплу воду, тоді вони не гірчать.
  6. Під час приготування супу варто спочатку класти у воду тверді овочі, а потім м'якіші. Тоді всі продукти поступово відваряться, матимуть приємний м'який смак.
  7. Щоб картопля, морква, баклажани або буряк не зморщилися під впливом високої температури, потрібно змастити рослинним маслом або обмазати жиром, як колись наші предки це робили в сільській печі.
  8. Картопляне пюре не рекомендують збивати в блендері, краще використовувати для цього віночок або товкучку. Після використання блендера ця їжа стає в'язкою та клейкою, втрачаючи природний смак. А якщо ви любите додавати молоко в пюре, воно має бути теплим, адже якщо воно буде холодним, картопля поміняє колір на темний та непривабливий.
  9. Також молоко варто додавати під час приготування цвітної капусти, це покращить її колір та аромат.

 

Овочі на пару – це здорове та правильне харчування

Завдяки цьому способу приготування страв вони зберігають свої корисні властивості та якості, враховуючи вітамін С, який не є термостійким. Свіжі продукти, як і напівфабрикати з них, найкраще підходять для приготування на пару. Тоді вони будуть мати відмінний смак і аромат. Готування рослинної їжі на пару сприяє зміцненню імунітету та покращенню травлення. Хоч така їжа, приготовлена ​​на пару і не виглядає дуже привабливою, але має неймовірний смак.

 

Тушкуємо овочі смачно!

Тушкування - це процес варіння та смаження їжі одночасно.

Причому це можна робити як на плиті, так і в духовці. Рослинну їжу рекомендується нарізати кубиками чи невеликими шматочками, заливаючи водою чи курячим бульйоном. Щоб страва зберегла корисні речовини, потрібно додати жир на деко чи сковороду.

Тушать рослинну їжу, як правило, на середньому вогні, що допомагає зберегти їх красивими та апетитними. До того ж, ще одна перевага тушкування  продуктів - це поєднання кількох видів рослин, коренеплодів, м'ясних або рибних виробів разом, їх смаки при тушкуванні в духовці перемішуються, від чого загальний смак страви, є незабутнім. А додавши ароматні трави, ви можете надати страві нових відтінків смаку та аромату.

 

Запікаємо в духовці за всіма правилами!

Більшість представників рослинної їжі має товсту оболонку, яку любить далеко не кожен споживач. Але якщо правильно їх запікати, то страва набуде приємного хрускоту і незабутнього аромату. Секрет хрускоту - мінімальна кількість жиру на деку, запікати таку страву також рекомендується у фользі або нарізаному вигляді. А найкращий смак у страв виходить, якщо їх готувати на мангалі, грилі та духовці. Хрумку скоринку можна зробити завдяки попередньому солінню і ретельному висушуванню їжі після миття.

 

Готуємо заморожені овочі!

Головною перевагою заморожених продуктів є те, що овочі та фрукти не потрібно після розморожування піддавати тривалій термічній обробці, їх достатньо помити теплою водою та вживати у сирому вигляді. Така рослинна їжа зберігає всі свої корисні речовини у повному обсязі. Але не забувайте, що їх не можна заморожувати двічі, тоді корисні речовини зникають, зовнішній вигляд виробів втрачає свою привабливість, а також у такій їжі починають розвиватися бактерії.

Дотримуйтесь цих порад і робіть свої овочеві страви не тільки корисними, а ще смачними та красивими!

Смачного!