Деруни чи драники з картоплі - як все ж таки їх розрізнити?

З давніх-давен ця страва з картоплі є однією з головних за святковим або сімейним столом у багатьох сім'ях України. Причому, у різних країн вона має різні назви. Але більшості, млинці з картопляного пюре більше відомі, як "драники" або "деруни". Але яка між ними різниця? Як їх відрізнити? Розбиратимемося далі.

Отже, трохи про пишні деруни

Справа в тому, що ця страва набула своєї популярності ще в 19 столітті, і з того часу посідає важливе місце в українській кухні. Існує версія, що деруни (так вони називаються в Україні, адже в багатьох регіонах країни терту картоплю називають ще "дертим") прийшли до нас із білоруської кухні та залишаються більш відомими та улюбленими у північній та західній частинах країни.

До речі, до Білорусії деруни також прийшли з іншої країни Німеччини. Тому остаточного джерела походження цієї страви неможливо знайти.

Страва готується дуже швидко і просто, але її ніжний та приємний смак, а також неповторний аромат, не залишать нікого байдужим. Основний інгредієнт дерунів – картопля. Її необхідно натерти на дрібній тертці, додати спеції, трохи борошна, а потім смажити на сковороді протягом 10-12 хвилин на невеликому вогні.

Ця страва краща, є зі сметаною і смаженим цибулькою, вона додасть дерунам, ще більшої ніжності та приємного смаку, а можна самостійно зробити смачний соус, який лише підкреслить цю страву.

Секрет смачних драників

З дерунами ми розібралися, а що таке драники? Чим вони відрізняються від дерунів?

Так як на початку статті вказувалося, ця страва прийшла до нас з Білорусії. А в цій країні деруни мають назву "драніки". Здебільшого великих відмінностей у рецептах дерунів і драників немає, але останні є національною стравою Білорусії, де готують її з прошарком м'яса.

Процес приготування маси для смаження драників не відрізняється від дерунів. Але наявність великого шару сирого м'ясного фаршу між м'якою, соковитою смаженою картоплею надає страві особливого смаку. При цьому драники повністю відрізняються від картопляних зразів з м'ясною начинкою тим, що картопляні зрази формуються не з сирої, а з відвареної картоплі та начинкою в них служить не сирий фарш, а відварене і перекручене через м'ясорубку м'ясо.

Спробувавши цей шедевр ви точно захочете зробити його своїми улюбленими ласощами. Але якщо у вас немає часу готувати деруни чи драники, пропонуємо звернутися до нас. Наш інтернет магазин напівфабрикатів ТМ Смачнота пропонує кожному купити драники з м'ясом або смаженими з цибулею грибами з доставкою, тільки з натуральних продуктів, без додавання консервантів, сої та ГМО.

На приготування цих м'яких і ніжних домашніх напівфабрикатів з картоплі потрібно буде витратити всього 15 хвилин. Їх навіть не потрібно буде розморожувати, достатньо покласти їх на розігріту сковороду зі олією та обсмажити на середньому вогні не менше 5-7 хвилин з кожного боку.

Смачного!