Міфи та реальність виробництва домашніх напівфабрикатів
Певний час ходить міф, що напівфабрикати досить вихолощена і навіть у чомусь шкідлива їжа, яку їсти не рекомендується. Насправді ж, напівфабрикати багато в чому зроблені за тими самими рецептами, технологіями і з тими ж електро та механічними приладами, які ви щодня використовуєте для приготування їжі на власній кухні!
Один з міфів говорить, що всі напівфабрикати роблять тільки механізованим машинним способом, чи це так?
Визнайте собі, що ви користуєтеся на своїй кухні, різними побутовими приладами у вигляді м'ясорубки для приготування фаршу, міксера, блендера, тостеру, кавомолки або звичайної терки для овочів та сиру, яким ви посипаєте домашню піцу або макарони.
Хіба ви не розкочуєте тісто качалкою або не готуєте їжу на сковорідці, в духовці, мікрохвильовій печі, в аерогрилі, мультиварці або на пару в пароварці. Якщо ви думаєте, що ми готуємо свої напівфабрикати якось інакше, то ви глибоко помиляєтеся!
На нашому невеликому виробництві відбуваються ті самі процеси, що й у звичайної господині на кухні.
Ми загортаємо млинці, ліпимо пельмені, бендерики, чебуреки, зрази, котлети, сирники або хінкали лише вручну. Смажимо тонкі млинці, цибулю, моркву, буряк, тушкуємо капусту чи гриби на сковороді. М'ясо, серце та легені для лівера на налистники або вареники відварюємо у звичайній каструлі з нержавіючої сталі.
Фарш також перекручуємо на м'ясорубці, тільки потужнішою з системою повний унгер. На простій кухонній м'ясорубці стоїть один ніж і грати, а в системі повний унгер троє грат та два ножі. Таким чином інгредієнти перемелюються ретельніше за один раз.
Ще є міф про те, що напівфабрикати готують у непристосованих приміщеннях і працівники не дотримуються санітарних норм і правил?
Відразу хочемо розвіяти усі ваші сумніви, оскільки наше виробництво зареєстроване. На нього регулярно приходять перевіряючі органи, які перевіряють не тільки саме виробництво, а й наших працівників за станом здоров'я, їх гігієною, наявність у них санітарних книжок, чистої та охайної уніформи, змінного взуття, головних уборів, що повністю приховують волосся, та чистих рук без порізів, гнійних ран та шкірних захворювань.
- Перевіряють, за якої мінусової температури зберігається продукція, що випускається, в морозильних камерах і чи немає простроченої і не утилізованої продукції. Крім того, перевірці піддаються всі холодильники за температурними показниками, а також, чи є стікери з датами і часом на всіх продуктах, що знаходяться в них.
- Крім цього перевіряються температурні показники тіла всіх працівників підприємства, а також графік прибирання приміщення, адже воно у нас ретельно прибирається кожні 2 години. Також під час перевірки беруться мікробіологічні зразки, які відправляються для аналізів у спеціалізовану лабораторію.
- У нас харчове виробництво, тому підтримці чистоти приділяється особлива увага. Наші кухарі всі процеси виконують у завжди чистій уніформі, спеціальних одноразових шапочках, фартухах, медичних одноразових масках та одноразових гумових рукавичках, які виключають контакт кухаря з напівфабрикатною продукцією, що готується ним.
Рукавички кухарі змінюють після виробництва кожного виду напівфабрикатної продукції, що готується, і перш, ніж одягнути новий комплект нітрилових або латексних рукавичок, ретельно миють руки з милом і в дезінфекційному розчині. Після цього витирають руки лише одноразовими паперовими рушниками, які потім утилізуються.
Багато хто, напевно, чув міф про те, що напівфабрикати виготовляються з низькосортних продуктів, чи це так?
Не скажемо за всі підприємства, що займаються виробництвом домашніх напівфабрикатів, але саме наше підприємство працює лише з перевіреними сертифікованими постачальниками харчових продуктів.
Ми не використовуємо м'ясо, борошно, овочі чи фрукти від сумнівних постачальників, оскільки цінуємо нашу репутацію, як і наші постачальники.
Тим паче, що в нас є весь перелік документів від постачальників, які підтверджують походження продукції з відповідними мікробіологічними дослідженнями. Така прозора система документообігу цілком дає змогу перевірити не тільки нас, а й усіх наших постачальників, тобто перевірити інші об'єкти санітарних заходів за принципом "крок назад".
Тому ми проходимо всі етапи підготовки і послідовно впроваджуємо у себе систему НАССР (ХАССП).
Що таке впровадження на виробництві системи НАССР (ХАССП), чи хороший це і правильний крок?
Це вже не міф, а щоденна реальність, яку ми впроваджуємо у себе на виробництві наших по-домашньому зроблених вручну напівфабрикатів!
НАССР (ХАССП) - це постійно діюча система управління якістю та безпечністю харчових продуктів, яка здійснює постійний моніторинг безпечності продукції на всіх етапах, починаючи від надходження харчових продуктів від постачальників і закінчуючи її реалізацією у вигляді наших домашніх напівфабрикатів кінцевим споживачам.
Це система документально зафіксованих правил і процедур на харчовому підприємстві, яка допомагає проводити аналіз ризиків і контроль критичних точок під час виробництва та обігу харчових продуктів.
Ми йдемо в ногу з часом, намагаємося зробити все найкраще і передове на нашому підприємстві, щоб наші покупці відчували і бачили на власні очі, що ми до якості та безпеки своєї напівфабрикатної продукції ставимося з усією серйозністю і відповідальністю.
Якість і безпека продукції, що випускається, для нас стоїть на першому місці
Тому ми і впроваджуємо систему постійного контролю та моніторингу безпеки на всіх етапах виробничих процесів, від постачання продукції до її продажу у вигляді нашої, по-домашньому зробленої напівфабрикатної продукції від ТМ "Смачнота".