Хінкалі, так чим вони відрізняються від пельменів - рецепт приготування

Хінкалі – національна страва Грузії, гордість країни та її кулінарна візитна картка. Хінкалі, хоч і готують з прісного тіста, як і пельмені, але обидві страви принципово відрізняються одна від одної.

Пельмені робляться набагато меншими за розміром у вигляді закручених вареників і з набагато більшою кількістю найрізноманітніших начинок зі свинини, телятина, баранини, курятини, індички, риби та їх різних поєднаннях.

Грузинські хінкалі ліплять у вигляді мішечків з «ніжкою» (або «хвостиком»), усередині яких знаходиться не тільки ситна м'ясна начинка, а й ароматний, дуже насичений та смачний бульйон. Тому їдять страву за традицією руками: беруть із тарілки за «ніжку», надкушують знизу і випивають бульйон, а потім з'їдають ласощі повністю. «Ніжку» залишають на тарілці.

Усі секрети приготування хінкалі – у нашому рецепті

На 18-20 штук грузинського делікатесу вам знадобиться:

  • шматок яловичини (або баранини) без кістки – 600 г;
  • свинина без кістки з невеликою кількістю жиру – 400 гр;
  • кінза – середній пучок;
  • перець пекучий – 1/3 чайні ложки;
  • цибуля ріпчаста – 4-5 середніх головок;
  • зіра – 1 чайна ложка (за бажанням);
  • сіль – 1 чайна ложка в тісто + в фарш за смаком;
  • борошно – 1 кг;
  • яйця – 2 шт;
  • м'ясний бульйон – 150 мл;
  • вода – 1,5 склянки.

Приготування смачні хінкалі з м'ясом

  1. Борошно висипаємо в миску або прямо на стіл - гіркою. Рукою робимо по центру ямку, куди відправляємо сирі яйця та насипаємо одну чайну ложку солі. Далі додаємо трохи теплу воду та замішуємо тісто. Воно має бути однорідним та еластичним, щоб добре розкочувалося. Прикриваємо рушником і не чіпаємо півгодини.
  2. Тим часом м'ясо довільно нарізаємо і разом із цибулею провертаємо у м'ясорубці. Цибулю також можна порізати ножем - дрібними кубиками. Подрібнюємо зелень кінзи.
  3. Додаємо цибульку та ароматну кінзу у фарш. Туди ж зиру за бажанням, солимо-перчимо і вимішуємо протягом 3-4 хвилин - так начинка вийде повітрянішою і соковитішою. У процесі вимішування потроху підливаємо у фарш бульйон, але фарш у результаті не повинен виявитися рідким.
  4. Тісто розминаємо і, відриваючи порції, розкочуємо тоненько. Вирізаємо з пласта кухлем кружечки розміром з кавове блюдце.
  5. Розкладаємо соковитий фарш – орієнтовно по їдальній ложці на кружок. Піднімаємо краї тіста нагору і збираємо складочками, витягуючи «ніжку», схожу на грибну. Закручуємо щільно, щоб у процесі варіння вироби не розклеїлися.
  6. Відварюємо готові хінкалі у великій каструлі з окропом, яку теж солимо. Після вспливання зменшуємо вогонь і варимо - 8-10 хвилин достатньо.
  7. При подачі рясно посипаємо хінкалі свіжомеленим перцем і окремо подаємо різні гострі соуси, сметану або мацоні в глиняній мисці.

Смачного!