Відмінне м'яке заварне тісто на окропі (кип'ятку) для вареників та пельменів

Вареники – національна страва українців, але своєю рідною стравою їх вважають й інші слов'янські народи. На відміну від м'ясних та рибних пельменів, готують вареники з різними начинками, серед яких пюре з картоплі – на першому місці. І може з ним конкурувати, мабуть, тільки м'ясна начинка, яку з таким самим успіхом чудово їдять на сніданок, обід і вечерю зі сметаною, цибулевим підсмажуванням і, звісно ж, з різними овочевими соусами та кетчупами.

Особливість вареників – міцне, але водночас м'яке та пластичне ідеальне пісне заварне тісто на кип'ятку, з яким зручно працювати: розкочувати, м'яти, ліпити. Пропонований рецепт відмінного м'якого заварного тіста на окропі з додаванням сирого яйця, для вареників з пюре з картоплі, мабуть, один із найбільш затребуваних. Можна готувати і пісний варіант тіста, але тоді вже без додавання яйця, яке підходить до деяких видів пиріжків та пирогів.

Таке ідеальне заварне тісто для домашніх вареників і пельменів на окропі (кип'ятку), чудово утримує всередині начинку, не рветься при ліпленні виробів і не розварюється при варінні вареничків. Навіть при заморожуванні домашніх напівфабрикатів з цього тіста на окропі, вони не втрачають своїх смакових та інших споживчих якостей та властивостей. Ця чудова опара на кип'ятку напевно стане вашим фаворитом, і ви оціните цей рецепт м'якого заварного тіста на окропі для напівфабрикатних вареників не тільки з картоплею, але й з іншими солоними та солодкими начинками.

 

Що вам знадобиться з інгредієнтів для заварної опари:

  • пшеничне борошно (лише вищий сорт) – 3 склянки (по 250 мл об'ємом);
  • крутий окріп / кип'яток – 220-240 мл;
  • рафінована олія соняшникова – 75 мл;
  • яйце куряче велике – 1 шт;
  • сіль – 1 чайна ложка без верху.

Приготування по кроках, відмінного м'якого заварного тіста на кип'ятку / окропі з яйцем – щоб зробити вареники з картоплею, сиром, м'ясом, лівером, капустою або чорницею.

 

Ось такі кроки потрібно зробити для досягнення результату:

  1. У глибоку миску - пластикову або емальовану - відправляємо сире яйце і сіль. Змішуємо вилочкою або лопаткою.
  2. Крутий окріп (кип'яток) уже тримаємо напоготові на маленькому вогні поряд на плиті. Додаємо борошно - його можна просіяти заздалегідь або вводити в яєчну суміш відразу через сито.
  3. Далі відправляємо в тісто для вареників та пельменів крутий окріп (кип'яток) – тоненькою цівочкою, але не дуже повільно, одночасно швидко замішуючи лопаткою. Мішати потрібно справді швидко, щоб не зварити крутим кип'ятком свіже яйце.
  4. Перші хвилини опара буде дуже гарячою, тому руками робити заміс на цьому етапі небезпечно. Поки що діємо тільки лопаткою. Потім, щоб опара була м'якою й не прилипала до рук, вводимо до неї рафіновану олію.
  5. Починаємо вимішувати вже руками, переклавши опару з миски на стіл, злегка припилений мукою. Додатково вносити борошно не потрібно, через 4-5 хвилин вимішування відмінне тісто заварне на вареники з картоплею на кип'ятку/окропі з яйцем буде готове. Так само воно чудово підходить й для різних пельменів зі свининою, куркою, бараниною, телятиною, індичкою або виробів зі змішаним м'ясом, солоним і солодким сиром, а також ягодами. Крім того, його цілком можна застосувати для виготовлення поживних і смачних чебуреків, які так само можна регулярно виготовляти на власній кухні. Тільки їх не відварюють в окропі, а смажать у фритюрі на сковороді або у фритюрниці до готовності. Спробуйте самостійно зробити ці пухирчасті, заварні, хрусткі та всередині незвично соковиті чебуреки, і ви не пошкодуєте.

Подавати напівфабрикатні вироби з чудової м'якої заварної опари можна не тільки, як самостійні страви з цікавими різноплановими начинками, а й з першими національними стравами у вигляді українського борщу з часниковими пампушками або закарпатського бограча. А крім того, приготуйте кілька різноманітних овочевих салатів, які вигідно підкреслять приємні смакові якості ваших, власноруч виготовлених домашніх напівфабрикатів з м'якого заварного тіста на окропі / кип'ятку з яйцем.

І ще, не менш цікавим позитивним моментом, який використовують багато домогосподарок, коли до оселі приходять неочікувані гості, - це, звісно ж, найрізноманітніші смачні та поживні домашні заморожені напівфабрикати з чесним натуральним складом начинки. Їх роблять запасливі домогосподарки для себе і своєї сім'ї про запас у великій кількості і потім заморожують у морозилці, або морозильній камері. Тоді в будь-який момент, за допомогою них, цілком можливо не тільки швидко приготувати, навіть дуже складні багатокомпонентні страви, а й без додаткових зусиль, урізноманітнити сімейне щоденне меню на багато днів уперед.

Смачного!