Як варити хінкалі заморожені?

Хінкалі - грузинська національна страва, яка набула популярності в різних країнах світу. Воно дуже схоже на пельмені, але щоб його створити потрібно суворо дотримуватися інструкцій. Якщо ви не маєте часу або не бажаєте ліпити хінкалі, їх можна придбати у замороженому вигляді. Ситну та смачну страву в цьому випадку можна отримати за 10-12 хвилин.

За короткий час, провівши не хитрі маніпуляції, ви зможете нагодувати своїх близьких, рідних та гостей смачними натуральними по-домашньому зробленими напівфабрикатами.

Подавати хінкалі можна зі сметаною, ніжним чи гострим соусом, залежно від ваших уподобань. Сьогодні ми хотіли б розповісти вам про традиційний спосіб приготування хінкалей - відварювання їх у каструлі.

Скільки після закипання варити хінкалі чи після того, як вони спливли?

Корисні рекомендації для споживачів цього смачного грузинського продукту, які в народі називають пельмені по-грузинськи. Ці поради мають лише рекомендаційний характер, але в їх основу лягли численні експерименти.

Якщо ви вперше готуєте хінкалі у каструлі, пам'ятайте такі правила:

  1. Велика кількість води, щоби вироби не злиплися, а це приблизно 4 частини води на 1 частину напівфабрикатів.
  2. У воду рекомендують опускати вироби по кілька штук, а не все відразу, а бульйон після залишати можна для супу, адже навар після них дуже хороший.
  3. Досвідчені кухарі рекомендують перед тим, як опустити перший хінкалі, пельмень або вареник у окріп, зробити невеликий вир ложкою або шумівкою в каструлі, так вироби відразу не впадуть на дно, а тісто не почне чіплятися до дна каструлі після зіткнення.
  4. У процесі відварювання заморожені хінкалі слід обережно перемішувати. Краще для цього використовувати дерев'яну ложку або тильну сторону шумівки, щоб не пошкодити хінкалі та не допустити витікання соку з них.
  5. Перед подачею виробу рекомендують охолоджувати прохолодною кип'яченою водою. Так продукти із тіста не злипнуться між собою.

Як варити заморожені хінкалі у мультиварці на пару будинку на кухні? Скільки часу на це піде?

Напівфабрикати слід готувати трохи довше за багато домашніх напівфабрикатних виробів з тіста і м'яса. За часом це приблизно 10-12 хвилин. Коли вони повторно закиплять, починайте відраховувати час, періодично помішуючи тильною стороною ложки або шумівки.

Варити хінкалі потрібно за такою схемою:

  1. Для 0,5 кг напівфабрикатів знадобиться 3 літри води та 0,5 ч.л. солі.
  2. У киплячу підсолену воду опустити хінкалі по одній штуці і обережно перемішати кілька разів.
  3. Хінкалі варити на середньому вогні після того, як спливуть, потрібно ще 8-10 хвилин.

Як правильно їсти хінкалі?

Хінкали по всіх грузинських канонах, їдять тільки руками, хоча зараз багато хто воліє орудувати вилкою. Головна і незаперечна умова - не проколюйте їх вилкою або ножем, інакше з них почне витікати бульйон, а це така смакота, яку потрібно випивати на початку їх поїдання.

Процес поїдання досить простий, берете хінкаль за хвостик, перевертаєте і надкушує, одночасно випиваючи смачний м'ясний бульйон, що знаходиться всередині і тільки після цього доїдаєте весь виріб.

Багато хто запитує, чи можна і чи потрібно їсти хвостик хінкали там, де сходяться всі складки виробу?

Як кажуть багато грузинів, а вони розуміються на цьому, хвостик від хінкалі грає у виробі, лише допоміжну функцію. За рахунок своєї товщини, він все ж таки не зовсім доварюється, навіть за той час, поки варяться хінкалі. Тому його відкладають на край тарілки та не вживають у їжу.

Грузини готують апетитні гострі, оригінальні соуси та підливи перед тим, як їдять хінкалі. Страва виходить ще м'якшою, соковитішою і ніжнішою, набуває нового смаку і аромату. Крім того, завжди на стіл подають зелень, свіжі овочі чи легкі салати. Отже, готуйте заморожені хінкалі правильно та пригощайте ними своїх рідних, друзів, близьких.

Смачного!